Arctisztítás után mindenképpen erősen hidratáljuk a bőrt, ápoljuk az ajkakat, és hagyjuk egy csöppet pihenni, amíg beszívja a krémet teljesen. Jó, ha a hidratálót finoman masszírozó mozdulatokkal visszük fel.
Válasszunk folyékony, könnyű alapozót, ez áll igazán jól a bőrnek. A fényvisszaverő típusok ragyogóvá, fiatallá teszik a bőrt. Körkörös mozulatokkal, egyenletesen dolgozzuk a bőrbe. Nagyon vékony, könnyű porpúder-réteget vigyünk fel rá, nagy pamaccsal, ami leütögeti a fölösleget. A púder hajlamos megülni az apró ráncokban, ezért kell vigyázni, hogy ne legyen sok belőle - valamennyi azonban kell a smink fixálásához és mattításához.
A szemhéjat lazúros, áttetsző, pasztell színekkel tehetjük plasztikussá - ez a fotón éppen finom fahéjbarna és kevés ezüst árnyalat, de a mályvát, a mohazöldet is nagyon jól lehet használni. A szempillafestés karaktert ad az arcnak: ki ne felejtsük.
A pirosító lehet krémes vagy por állagú: az arc közepe felé vigyük fel, hogy élénkítsen és fiatalítson, ne az arccsontra és alá, mert akkor karakteresebbé teszi az arcot. Vigyázzunk, hogy ne legyen sem túl sok, sem túl kontúros. A lazac, a barack vagy a meleg rózsafákk mind jó árnyalatok lehetnek.
Mindig, mindig használjunk szájkontúrceruzát a rúzshoz. Annak viaszos anyaga megakadályozza, hogy a rúzs krémes, lágy textúrája a száj körüli apró bőrrepedéseken keresztül elcsússzon, maszatossá váljon. A legjobb, ha a kontúrceruza színe a szánkéval megegyezik. A rúzs legyen meleg, rózsaszínes árnyalatú.